Aktör Samer İsmail’i Biraz Tanıyalım

Hz. Ömer Dizisi Oyuncuları konusunda “Canlandırdıkları rollerden etkileniyorlar mı?” şeklinde bazı sorular oluyordu ben de merak içerisindeydim açıkçası ve biraz önce bir yerde Samer İsmail ile ilgili bir yazı okudum. Youtubedaki Arapça konuşmalarını birisi özetleyerek İngilizce’ye çevirmiş sanırım altyazılı olsaydı daha iyi olurdu ama neyse ben de Türkçe’ye çevireyim dedim.

Samer İsmail

Doğum Tarihi: 8 Temmuz 1985

Bahsettiğim Video: http://www.youtube.com/watch?v=Ngq69PFNaV8

Biliyorsunuz Samer Suriyeli videoda konuşmasının başında Suriye için iyi dileklerde bulunuyor. Suriye ile ilgili hangi siyasal tutumu benimsediğini belirtmekten ve mezhepsel  bir konuşma yapmaktan kaçınmış. Konuşmasında ayrıca bir twitter hesabı olmadığını ve facebook hesabında da sadece yakın arkadaşlarının bulunduğunu belirtmiş. (Yardımları için arkadaşım @IElooDelPieroI a teşekkürler 🙂 )

Aktör Samer İsmail’i hiç duydunuz mu? Duymuş olmayabilirsiniz ama “Hz. Ömer” dizisini izlediyseniz mutlaka duymuşsunuzdur.
Samer İsmail Suriyeli yeni bir aktör ve ilk büyük rolü de Halife Ömer oldu.
Samer Hz Ömer dizisi için seçmelere katılmıştı ama Hz Ömer rolü için seçilebileceğini tahmin edemiyordu. Derken Yönetmen Hatem Ali Samer’e Hz Ömer rolünü oynayacağını söyledi ve tahmin edersiniz ki Samer şok geçirdi.
Canlandıracağı rolün hayatındaki en önemli rol olduğunun farkında olduğundan günlerce uyuyamadı.
Rolüne hazırlanmak için repliklerini ezberlemesinin yanı sıra Halife Hz Ömer’in hayatını araştırmaya ve okumaya başladı. Ayrıca Hz Ömer’in iç dünyasını, karakterini de (adaletli oluşu sert mizacı vb) iyice inceledi.
Samer bir yılı aşkın bir sürede Hz Ömer’i canlandırmanın özel hayatını pozitif yönde etkilediğini söylüyor.  Davranışlarına ve insanlarla olan ilişkilerine dikkat etmeye başladı. Yani daha iyi bir insan oldu.
Samer ayrıca dizi çekimleri boyunca rolünü nasıl daha iyi ve gerçekçi yapabileceği konusunda kendisine yardımcı olan Ghassan Massoud’a teşekkür etti.
Samer’e (son bölümlerde) dublaj yapılması konusunu da Hatem Ali açıklığa kavuşturdu. Şöyle ki: Samer genç olduğu için sesi de genç sesiydi ve yetişkin ve yaşlılık hallerinde de aynı sesle rol yapamayacağı için dizide yaşlandığı halini Ürdünlü Aktör Asaad Khalifeh seslendirdi.

Source: http://www.waleg.com/archives/026623.html#K0ZOHdUiyCF60DuD.99

Reklamlar

Aktör Samer İsmail’i Biraz Tanıyalım” üzerine 8 yorum

  1. Samer ismail in kısa sürede çok büyük fanı oldum. O gerçekten çok karizmatik ve uslübünü bilen biri. Umarım daha çok dizilerde görürüz.

  2. bence çok iyi bir oyuncu Allah yolunu açsın ama diğer kendini bilmez oyuncular gibi olmasın…

  3. adam biliyormuş kızların face veya twitter hesabına hücum edeceğini önceden tedbir almış işte 😀

    • Kullandığım kaynak linklerini ve videoyu verdim. Ne bulursam paylaşıyorum. Gerçek facebook hesabını bilen biri yorum atarsa yazıya eklerim. 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s