Gaksital (Bridal Mask) Oyuncuları & Karakterler & Özet

Lee Kang To (Joo-won)

Japon istilası altındaki Kore’de Japonlar için çalışan bir polis memuru. Öncelikli hedefi: eziyet gören, haksızlığa uğrayan Kore halkının intikamını alan Maskeli’yi yakalamak. Bunu adeta bir saplantı haline getirmiş vaziyette.

Resimde gördüğüz ders çalışan yakışıklı delikanlımız Lee Kang To’nun abisi Lee Kang San. Bağımsızlık Hareketi’nin liderlerinden olan babası haydutlar tarafından öldürüldükten sonra Lee Kang To ve annesi ailenin adını ve şerefini Kang San’ın yeniden yücelteceğine inanıyorlar. Lee Kang San’ın okuması için çalışıyorlar.

Abisini ne kadar çok sevdiğini de şu resmi kullanarak anlatmaya çalışayım.

Genç Lee Kang To abisinin çarıklarını ısıtıyor. Abisi “Beni bırak da sen kendine yeni bir çarık al.” dediğinde Kang To’nun cevabı “Benim deri ayakkabılarım var.” oluyor. O derece seviyor abisini. Yavrum benim ya. 😦

Sonrasında abi Kang San Bağımsızlık Hareketi için yapmış olduğu çalışmaları nedeniyle hapse düşmüş ve hapiste görmüş olduğu işkenceler nedeniyle akıl sağlığını kaybetmiş. 😦

Abisinin delirmesiyle birlikte Kang To’nun omuzlarındaki yük artmıştır. Kore için çalışanların eziyet gördüğü, vatanseverlerinin işkence edildiği, tedavi edilmediği Kore’de tek çaresi Japonlar için çalışmak olan Kang To’nun düşmanları gittikçe artacaktır. Bütün Koreliler ve bazı Japonlar ondan nefret etmektedir. Kang To’dan nefret eden Koreliler Kang To’nun  abisi ve annesinden de nefret etmekte ve pazar yerinde onlara şiddet uygulamaktadır. Japonlar için çalışması nedeniyle annesinden azar işiten Kang To soluğu en yakın arkadaşı Shunji’nin yanında alır.

Shunji ile tanışmasının kendo eğitimine rastladığını düşünüyorum. Ne zaman canı sıkılsa Kang To en iyi arkadaşı Shunji’nin evine gidiyor. Bazen dertleşip bazen de kılıç düellosu yapıyorlar.

—————————————

Mok Dan (Jin Sae-yeon):

Bağımsızlık Hareketi savaşçılarından olan ve yıllardır yakalanamayan Mok Damsari’nin kızı. On yaşında kuzey sınırını geçmeye çalışırken annesi vefat etmiş. Kendisi de ölmek üzereyken yoldan geçen bir kervandaki Genç Efendi’nin ısrarıyla kervana katılır. Haydutların saldırısına uğrayan kervan ekibinden bihaberdir.

Tek dileği ayrılmadan önce kendisine hançer veren Genç Efendi dediği hayatını kurtaran kahraman genci yeniden görmektir. Maskeli tarafından üç  kez kurtarılan bu kızımızMaskeli’nin kendine hançer veren Genç Efendi olduğunu düşünmekte ve her gece onun yolunu gözlemektedir. Maskeli’nin kurtardığı bir kız olduğu için de Lee Kang To bu kızımızı yem olarak kullanılmaya çalışacaktır.

Bir sirk ekibine katılıp savaş sanatları öğrenmekte, babasına layık bir kız olmak istemektedir.

 ———————————————

Kimura Shunji (Park Ki-woong)

Kore’de öğretmenlik yapan bir japon. Kang To’nun en iyi arkadaşı. Kang To ile nasıl tanıştığını göremedik ama kendo eğitimi sırasında tanıştıklarını düşünüyorum. Kang To’nun  en yakın arkadaşı olduğunu söylemiştim. İyilik meleği gibi ama sonradan değişecek olmasından korkuyoruz.  :(( Şu alttaki resim güzel sahnelerden biriydi.

Shunji’nin babası bir samuray ve iki oğlunu da samuray olarak yetiştirmiş. Ancak Shunji büyüdüğünde babası ve abisi gibi gaddarlığı değil öğretmen olmayı seçiyor. Abisi ve babası Shunji’nin aksine Kang To’dan nefret ediyorlar.

SSoldaki adam Shunji’nin abisi Kenji. Babasının gözüne girebilmek için deliler gibi çalışıyor ve kendisine yardım etmediği için Shunji’ye çok kızıyor. Sağdaki adam ise Shunji’nin babası Taro Kimura. Kishokai liderlerindden olduğu düşünülüyor. Bu da Maskeli’nin düşmanı olduğu anlamına geliyor.

———————-

Chae Hong Joo (Han Chae-ah)

Ueno Rie adını alan koreli bir kadın.
Hong-joo/Rie şarkıcı kılığına girmiş ama kumarda, zehir yapmakta usta olan bir ajan.

Aristokrat bir ailenin kızı. Babası Bağımsızlık Ordusu’na para desteğinde bulunmadığı için haydutlar tarafından öldürülmüş. Annesi de kalp krizinden ölünce hizmetkaları evi yakmışlar ve bu kızımız kimsesiz ve evsiz kalmış. Dilencilik yapmaya başlamış.

Dilencilik yaparak ailesinin intikamını alamayacağını düşünen Hong-joo dokuz yaşında bir gisaeng evinde gisaeng olarak çalışmaya başlamış.

Ueno Hideki adında bir japon tarafından evlatlık alınan bu kızımız savaş eğitimi alıyor ve Kishokai liderlerini öldüren Maskeli’yi öldürmek için Kore’ye dönüyor. ( Bir o eksikti zaten)

Lütfen emeğe saygı gösteriniz ve izinsiz kullanmayınız.

Reklamlar

Gaksital (Bridal Mask) Oyuncuları & Karakterler & Özet” üzerine 3 yorum

  1. Evet bende bayıldım . Habu kızdamı Maskeyi öldürmek için uğraşıyor kendi tükürüğünde boğulacak . Hey gidim Lee Kang Toşumun karizmasına hayran kalacak 😀 Tipik Terazi erkeği oyyy . İntikammmmmmmmmmmmmmm 😀 Ellerine sağlık Hilal ablacım 🙂

  2. Spoilersiz güzel bir tanıtım olmuş Hirarucum. Eline sağlık. Umarım herkes okur ve bu güzel diziyi izler. Forever GiK

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s